Головна » Статті » Мої статті

заняття з каліграфії у 2 класі

Каліграфія

2 клас

ІІ семестр

Заняття № 26

Тема. Письмо букв за групами: у порядку удосконалення їх форми

Мета: формувати графічні навички учнів, розвивати уміння аналізувати, виправляти графічні помилки, розвивати зв′язне мовлення, творчі здібності, фантазію, увагу, виховувати естетичне сприймання дійсності, цікавість до занять каліграфією.

Обладнання: презентація до заняття

Хід заняття

І. Організаційний момент

- Любі діти, у наш клас завітали люди щирі.

  Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром.

  • Ми вам раді, люди добрі і вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво на заняття в другий клас.

Слайд № 1- пригоди у казковому гаю

ІІ. Оголошення теми, мотивація навчальної діяльності

  • Сьогодні  на занятті ми повторимо написання великих літер, їх з′єднання, продовжимо вчитися гарно писати, запорошую вас плідно попрацювати, каліграфії вправи старанно виконувати.
  • Який у вас настрій? Починаємо!

Слайд №2 - девіз

Девіз заняття: «Думати швидко! Виконувати чітко!

                            Творчо працювати! Каліграфічно писати!»

ІІІ. Закріплення знань, формування вмінь

  1. Уточнення поняття «каліграфія»
  2. Пригадаймо, що таке каліграфія? Для чого вона потрібна? Чому важлива?

Слайд №3 - фея

  •  У казковому місті фантастичні мешканці проживають.

Щоб всі вони каліграфічно писали, без помилок, Фея створила казкові квітки. Та зла Зима схопила їх та сховала у казковому гаю. Допоможіть Феї знайти казкові квіти, щоб мешканці казок  вивчили таємниці гарного письма!

 

    Слайд № 4- мотивація

  • Щоб гарно писати, треба каліграфії таємниці знати,

Ми в казковий гай вирушаємо, феї казкові квіти шукати допомагаємо!

  1. Робота з літерами

Слайд № 5-метелик

  • Що за гість, ніжок шість,

Аж дві пари крилець має,

По квітках собі літає?

Не бджола, ні джмелик-

Звуть його …

  • Метелик сховав першу казкову квіточку, але не віддасть її, поки ми не виконаємо його завдання.

«Ця буква починає слово «літо», закінчує слово «схил», її немає у слові «море», вона живе у слові «ліс».

Слайд № 6 –буква Л

  • Це не ляпка, закаляпка, не карлючка на листку.

Буква ця зігнула лапку, наче кішечка, м′яку»

  • З яких елементів складається буква «ел»? Як пишеться ця буква?

(написання букви  в повітрі, по зразку, на дошці і в робочих зошитах  с.32)

Творче завдання

  • У парах перетворіть букву «ел» на предмет.

Слайд № 7 – букви М, А, Я

  • У яких літерах заховалась буква «ел»?(А,М,Я)
  • Як пишемо ці літери?
  • Прокоментуйте написання великої літери Я…

Слайд № 8 – буква Я

(написання букви на дошці і в зошитах с. 32, №1)

 Які букви з′єднались?

  1.  
  2. Ви гарно виконали завдання, молодці!

Слайд №  9 – п.н.

  • Метелик віддає вам першу квітку. Яка ж перша таємниця каліграфії?
  • Треба завжди знати, звідки букву починати!
  • Гімнастика для пальців
  • Робота з буквосполученнями

Слайд № 10 - бджола

  • Відгадайте загадку: «Не мотор, а гуде, не пілот, а летить, не гадюка, а кусає.»
  • Бджілка не бажає віддавати казкову квіточку просто так, пропонує своє завдання.

Слайд № 11 – на квітковій галявині

  • У  назвах яких квіток сховалась є буква «ел».

(Конвалія, проліска, калли, лілея, кульбабка, гладіолус, тюльпан, волошка)

  • Запишіть буквоз′єднання: лі, ле, ол, ль, ал, Ал,Аз,Ял,Яр

(написання букви на дошці і в робочих зошитах )

  1. Руханка  «Уяви себе квіткою»:
  2. Біленькі перлинки на ніжці тоненькій,

Такі запашні і тендітні такі.

В широкому листі, немов у гіллі,

Ховають від сонця голівки свої.

  1.  
  2. Бджілці сподобалось, як ви гарно з′єднували літери.
  3.  Вона віддала другу казкову квіточку

Слайд № 12 – В.Н.С.

  • Яка ж друга таємниця каліграфії?
  • Треба завжди знати, звідки букви з′єднати!
  • Гімнастика для очей
  • Складове лото

Слайд № 13 – на казковому озері

  • Птахи білі летіли,

 по пір′ячку зронили,

 Ми його позбираємо.

 І слова поскладаємо.

Та, Ял-Ялта, рем, Я, че-Яремче, дон,Лон- Лондон

(написання букви на дошці і в зошитах с. 32, №2)

  • Які слова ми записали?
  • Чому написали з великої літери?
  • Які ще слова пишуть з великої букви?

Слайд № 14- ребус

  • Розшифруйте ребус. (ваза) Підберіть риму до цього слова (коза, гроза, мімоза, поза, фаза)
  •  Розв′яжіть проблему: «Чи потрібні квітам вази?»

Слайд №15-розшифруй прислів’я

2 \ 40, 19\ -\ 9,22\ 7,4,24,42\ 54 \ 44,19.

Аз, буки – бери граматику у руки.

Поясніть зміст прислів’я.

  • Пригадайте, як записуємо речення.

(написання букви на дошці і в зошитах с. 33, №4)

Слайд № 16 –О?Й

  • Ви гарно відповідали. Лебеді вам третю квіточку віддали.
  • Яка ж третя таємниця каліграфії?
  • Треба завжди пам′ятати , однакову відстань між словами тримати!
  • Фізхвилинка

А тепер ми відпочиваємо, творчість свою виявляємо:

«Весна величний гімн співає,

 І перша квітка ….

Зимовий сніг вона пробила,

Така тендітна, ніжна, …,

Щоб радість всім подарувати

І весну красну …!»

 

  1. Робота з віршем - робота у групах

Слайд №17,18 –римуємо, у парах працюємо

  • У парах доберіть рими для вірша, відгадайте про що він.

(написання букви на дошці і в зошитах с. 33, №5)

         «Білі коси, біле личко,

        Кожушок і рукавички ,

       Чобітки і шапка білі.

       Дружать з нею заметілі ,

       Хуги, віхоли, завії,

       Ще морози й вітровії.»

Слайд № 19 –О.О.О.

  • Назвіть четверту таємницю гарного почерку.
  • Треба завжди пам′ятати про однаковий нахил літер,

однакову ширину букв,

однакову ширину між літерами!

  • Молодці! Всі квіточки зібрали, всі таємниці каліграфії повернули казковим мешканцям!

IV. Узагальнення знань, самоаналіз

  1. Групова робота над словом «весна»
  2. Зима не хоче здаватися, повертати останню казкову квіточку. Хто зможе перемогти зиму?

Слайд № 20 – весна

  • Відгадайте загадку: «Ця красуня, як прийде,   

                                    все навколо зацвіте:

                                    і гайочки, і лісочки,

                                    і вишневі садочки!»(весна)

  • Галявина творчості нас чекає.

Чи тут ще одної квіточки казкової немає?

Слайд № 21- сенкан - І група

  •  

Пахуча, квітуча

Пробуджує, прикрашає, оновлює

Весна всіх звеселяє.

  •  

Слайд № 22 – криголам - ІІ група

  • Які асоціації викликає слово «весна»?
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Слайд № 23 - подяка

  •  Ви гарно відповідали. Ось і всі чотири таємниці-квіточки повернулися до феї. У казковому місті фантастичні мешканці радіють, бо ви повернули казкові квітки-таємниці каліграфії.
  •  Ми перемогли злу Зиму.
  • Може, не віддавати казкові квіти мешканцям казок, може без них навчаться каліграфії!
  • А ви знаєте таємниці гарного почерку?
  • Треба завжди знати, звідки букву починати!
  • Треба завжди знати, звідки букви з′єднати!
  • Треба завжди пам′ятати , однакову відстань між словами тримати!
  • Треба завжди пам′ятати про однаковий нахил літер, однакову ширину букв, однакову ширину між літерами!
  • Молодці! Бачу вам не потрібні казкові квіти каліграфії.

Слайд №  24- захищай, не знищуй!

  • Думаю, нам буде приємніше милуватися справжніми квітами. Але пам′ятайте, що вони живі! Не рвіть! Не топчіть! Не знищуйте!
  • 382 види тваринного світу, 541 вид рослинного світу занесено до Червоної книги України. Так пам′ятаймо про необхідність берегти красу навколишнього світу, творити цю красу на вулиці та у своїх зошитах.

Слайд № 25- вправа «Мікрофон»

  • Чи всі дотримувалися правил гарного почерку на занятті?
  • Розфарбуйте квіти-правила, які ви не порушили у казковому гаю.
  • Що запам′ятали? Що повторили? Про що нове дізнались?
  • Ви знаєте таємниці гарного почерку,

не забувайте про них під час письма, бо

 «Красиво писати - себе поважати».

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (24.03.2016)
Переглядів: 557 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar