Головна » Статті » Мої статті |
Літературне читання 2 клас І семестр Урок № 50 Тема. Г.Демченко. Калинка (казка) Мета: ознайомити учнів з твором Г.Демченко, закріпити знання про особливості казки як літературного твору, вчити виділяти головну думку твору, складати план, розвивати навички читання, стислого переказу, розвивати вміння характеризувати героя твору, виховувати любов до природи, цікавість до художньої літератури. Обладнання: портрет Г.Демченко, виставка художніх творів про калину, презентація до уроку читання №50, на картонних листочках- таблиця Шульте, складова таблиця №17, «пірамідка» слів, скоромовка, загадка, деформований текст Хід уроку І. Організаційний момент: - Весела пісенька дзвіночка покликала нас на урок. Я бачу ваші милі личка і очі з безліччю думок. Ми помандруємо в світ чудовий, що літературою зовуть.» Аутотренінг (Слайд №2) ІІ. Актуалізація опорних знань 1) Вправи з розвитку читання: - Вже в гайочку лист жовтіє, з небом часом дощик сіє. Червонясте, золотисте опадає з клена листя. - Вітер-пустун розсипав листочки-завдання. Вибирайте та працюйте самостійно (таблиця Шульте, складова таблиця №17, чистомовка, скоромовка, «пірамідка слів») 2) Поетична хвилинка (Слайд №3) Тут край чудовий – Україна! Тут народився ти і я. Тут над ставком верба й калина, чарівна пісня солов'я.
3) Колективний переказ оповідання М.Сингаївського «Калина»(с.69) (Слайд №4-7)
4) Загадка про калину: робота із загадкою з пропущеними літерами: - Вставте пропущені літери та відгадайте загадку: «У пучечках невеличках на кущі живуть сестрички. Восени хто гляне-вмить добрішим стане: З гіллячок звисають, вогником палають. Що ж це за красуня дивна? То в гаю стоїть …»(Калина) 5) Робота з деформованим текстом: - Прочитайте деформований текст: «Український поет Т.Г. Шевченко дуже любив цю рослину. У «Кобзарі» він використав це слово 385 разів. Калина є народним символом в Україні. Недарма є вислів «Без верби і калини нема України». ІІІ. Оголошення теми, мотивація - Сьогодні на уроці ми дізнаємося, як з'явилася назва «калина» у цього чудового куща.
(Слайд№8) Калина Гарна, червона, Квіте, звеселяє, лікує Червона калина як гарна дівчина Символ України» 2) Словникова робота (Слайд № 9) «Ласкава дівчина, щире серце, посадила край шляху, носила та поливала, іде подорожній, пташки щебечуть - Поясніть значення слів, користуючись словником (с. 72): Курний –в куряві, обабіч – з обох боків, крислатий – розложистий, звеселилось - зраділо, попідвіконню – попід вікном.» 3) Складання передбачення 4) Виразне читання казки вчителем - Як звати головну героїню казки? - Чому дівчинка вирішила посадити стебельце?
(Слайд № 10)
- перша частина – «буксиром», - друга частина – «ланцюжком» - третя частина – мовчки, - четверта частина – «із засічкою» 2) Аналіз казки, вибіркове читання, складання плану 3) Інсценізація - в группах (Слайд №11) - перша група- Калинка розмовляє з кущиком; - друга группа- подорожній дякує тому, хто посадив калину
4) Творча робота - гра «Зміни казку» (Слайд № 12) - перша группа - замінити кущик; - друга группа - замінити головну героїню VIІ. Підсумок уроку
створити свою версію виникнення назви «калина»
| |
Переглядів: 1594 | |
Всього коментарів: 0 | |