Головна » Статті » Мої статті

Відкриті уроки

Орлівський НВК

 

 

 

 

 

 

Ознайомлення з таблицею додавання в межах 10. Доповнення до 10.

Урок казка математики у 1 класі

                             Підготувала і провела

                                                          вчитель поч.. класів

                                                      Орлівського НВК

                                            Бойко Г.В.

 

 

 

 

 

 

2011

Тема. Ознайомлення з таблицею додавання в межах 10. Доповнення до 10

Мета: ознайомити учнів з таблицею додавання в межах 10, розвивати навик усного рахунку, повторити назви компонентів при додаванні, розвивати логічне мислення, виховувати працьовитість, бажання допомагати іншим.

Обладнання:два сонечка, промінчики, рахівний матеріал, предметні малюнки

Хід уроку

  1. Організаційний момент

- Продзвенів уже дзвінок, починаємо урок.

Який у вас настрій? Чого чекаєте від уроку?

  1. Актуалізація опорних знань

А) відгадування загадки: «Зійшли сніги, шумить вода.

                                              Земля вже квіти викида.

                                               Все  мертве оживає.

                                               Коли  ж це, діти, буває? (Навесні)

  • Назвіть перший місяць весни? Назвіть ознаки ранньої весни.
  1. Оголошення теми, мотивація
  • Плаче сонечко, бо загубило свої промінці. Допоможемо їх повернути? Ще ознайомимося з таблицею додавання в межах 10.
  1. Ознайомлення з новим матеріалом
  • Йдемо у математичний ліс, щоб відшукати промінці нашого сонечка.

А) каліграфічна хвилинка: 1, 0, 10

- Будемо цифри гарно писати, сонечко звеселяти.

*Вона тонка, пряма, як спиця. Це-перша цифра –одиниця

*Ця цифра схожа трохи на «о», вона означає – «ніскільки»,  «ніщо».

- Ось і перший промінець знайшли. Молодці!

                Б) усний рахунок:

- Хмарка синя прилетіла,

Слізки з числами зронила,

Ми їх швидко позбираєм,

Приклади поскладаєм.

10=1+9, 10=2+8, 10=3+7, 10=4+6, 10=5+5

- Ось і перший промінець знайшли. Молодці!

                В) читання таблиці додавання в межах 10

- Жовті смужки –доданки, білі квадрати – сума.

Де з'єднюються жовті  смужки з білим квадратом, там і відповідь.

Назвіть суму чисел 1і 3, 3 і 7, 5 і 2.

- Ось і перший промінець знайшли. Молодці!

               Г) фізхвилинка

              Д) розв'язування прикладів з підручника с. 100 № 3

- Ось і перший промінець знайшли. Молодці!

5. Первинне закріплення нового матеріалу

А) самостійна робота с.100 №  4

Б)  геометричний матеріал:

- Назвіть геометричні фігури, які принесло Мишеня.

-  Складіть три трикутника із семи паличок

 - Ось і перший промінець знайшли. Молодці!

6. Підсумок уроку

- Що чекали? Чи справдились ваші очікування?

Всі добре попрацювали, сонечку допомагали. Повернули промінці, як яскраво засяяли вони.  Найкраще працювали …

 

 

 

 

 

 

 

 

Орлівський НВК

 

 

 

 

 

Пригоди

у математичному ліску

Урок-подорож з математики у 1 класі

 

Підготувала і провела

учитель поч..класів

Орлівського НВК

Бойко Г.В.

 

 

 

 

 

2014

Тема. Письмо великої букви Р

Мета: вчити писати велику букву «ер», склади, слова, вчити списувати речення, вчити вживати велику літеру у власних іменниках, розвивати навички каліграфічного письма, розвивати зв'язне мовлення, виховувати бережливе ставлення до тварин.

Обладнання: плакат «Сиди правильно!», фотоетюди «Африка», гра «Склади слова»

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  • Продзвенів дзвінок, починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що в нашім першому класі

Усі діти – молодці!

  1. Повторення правил сидіння за партою, тримання ручки
  2. Актуалізація опорних знань

А) гра «Знайди пару» (до друкованих прописні)

Б) гра «Виправ помилку» (неправильні з'єднання літер у складах)

В) звуковий аналіз слова «тигр»

- Доберіть до отриманої схеми інші слова.

Г) пальчикова гімнастика:

- Щоби пальці вправні мати, треба їх розминати

Вправа «Річка», «Равлик», «Рибка»

4. Оголошення теми, мотивація

- Тигр запрошує нас до  себе в гості.

  Тигреня мале гарчить, яку букву будемо вчить?

  ЇЇ не вистачає у словах «го.ох, огі.ок, к.ай, від.ро, .услан.»

- Ми полетіли до далекої країни, щоб знання свої перевірити, навчитися писати Р і дізнатися багато цікавого про тварин .

5. Первичне сприймання нового матеріалу

А) аналіз великої букви «ер»

Б)  написання Р

В) написання складів з Р, запис імен з Р

6. Фізхвилинка: «Рибка плаває в водиці.

                               Рибці весело гулять.

             Рибко, рибко-витівнице,

            Хомем ми тебе спіймать.»

7. Списування речень з інд. завданнями

8. Взаємоперевірка

9. Складання розповіді про тигра

10. Підсумок уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орлівський НВК

 

 

 

 

 

На лісовій галявині

Урок-гра з матиматики у1 класі

Підготувала і провела

учитель поч..класів

Орлівського НВК

Бойко Г.В.

 

 

 

 

 

 

 

2015

Тема. Числа другого десятка 11-20

Мета: закріпити знання учнів про десяткову систему рахування, закріпити вміння правильно записувати двоцифрові числа, розвивати логічне мислення, виховувати пізнавальний інтерес

Обладнання: лісові мешканці, мапа галявини, інд.картки

Хід уроку

1. Організаційний момент

« Продзвенів уже дзвінок, починаємо урок.

 Він казковий і цікавий, і гостей зібрав чимало.

Повернемось до гостей, привітаємось: «Добрий день!»

Девіз : «Швидко і правильно рахуємо, красиво пишемо, над задачами міркуємо»

2. Оголошення теми, мотивація

- Сьогодні ми йдемо на казкову галявину.

Відгадайте загадку і  дізнаєтесь, хто нас поведе: «Він круглий і рум'яний,

                                       На віконці він лежав,

                                       З нами на галявину завітав» (Колобок)

3. Закріплення матеріалу

А) усний рахунок «Хто швидше добіжить?»

Б) робота з абаком:

- Викладіть у числовій таблиці числа 12, 16, 19, 13, 20

- Що позначає перша цифра праворуч? А друга?

В) гра «Виправ помилку Зайчика»:

- Довговухий ховається, не скаче,затуляється лапками і плаче. Зайчик усі галявки обійшов, числа другого десятка не знайшов. Допоможіть йому, будь ласка!

Г) Фізхвилинка «Танцювали зайчики у ліску»6

- Час настав для відпочинку, починаємо фізхвилинку…

4. Самостійна робота

 - Про кого загадка: «Ходить хмуро між дубами, хижо клацає зубами.»(Вовк)

Самостійно попрацюємо, приклади порахуємо від Вовчика ( у зошиті с. 25 №3) на швидкість.

  1. Взаємоперевірка
  2. Робота з геометричним матеріалом

- Хто це до нас завітав: «Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як випав сніг,

У барліг заліг» (Ведмідь)

Назвіть зображені фігури, складіть у групі казкового чоловічка.

  1. Підсумок уроку
  • Ще один важливий крок:

Підсумуємо урок…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орлівський НВК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Склад числа 4

Урок математики у 1 класі

  Підготувала і провела

учитель поч.. класів

Орлівський НВК

Бойко Г.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  

 

Тема. Склад числа 4

Мета: на основі практичних дій з предметами продемонструвати всі варіанти складу числа 4 з двох менших чисел, вчити складати приклади на додавання і віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, порівнювати числа в межах 4, виховувати інтерес до математики, навколишнього світу.

Обладнання: казкові герої, будиночок складу числа 4, гра «Встав число», гра «Допиши числа»

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  • Усі сідайте, діти,  домовляймось не шуміти,

Руку гарно піднімайте, на уроці активно працюйте.

  1. Актуалізація опорних знань

А) гра «Не збивайся!» - рахунок від 1до 10, від 10 до 1 (10квадратиків)

Б) гра «Цифроїд»:

- Жив-був дід Цифроїд, з'їв він цифри на обід.

  - Яких цифр не вистачає? Назвіть попереднє та наступне числа для числа 2,3.

В) гра «Порівняй»:

- Числа у ряду стоять, треба нам їх порівнять.

Знаки «більше», «менше», наче близнюки:

«Більше» - стрілка вправо, «менше» – навпаки.

Г) Фізхвилинка

3. Оголошення теми, мотивація

4. Закріплення матеріалу

А) робота з геометричним матеріалом-склад числа 4

Граємо, повторюємо склад числа 4.

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (17.08.2015)
Переглядів: 522 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar