Головна » Статті » Мої статті

Урок навчання грамоти 1 клас НУШ

НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

Урок № 57

Дата: 23.10.2018
ТЕМА. Вимовляю звуки
[м], [мꞌ], вчуся читати склади з буквою М - с.54-55

Мета: сприяти ознайомленню зі звуковими значеннями літери «ем», закріпити вміння читати склади, розрізняти вивчені літери; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; працювати над формуванням вміння висловлювати власне ставлення до прочитаного; розвивати зв’язне мовлення, цікавість до читання; виховувати бажання берегти природу, читати художні твори про море

Обладнання: набірне полотно, роздатковий матеріал, таблиця для розчитування №2, друковані букви, набір «У морі»

Тип уроку: урок засвоєння знань, формування вмінь

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1,2, 1,2 – ми складаємо слова,

буква букві дала руку, починається наука.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

- вправа «Перо», «Сопілка»

-чистомовка: Ла-осіньзолота прийшла

Са-незвичайна краса

Лі-відлетіли журавлі

2. Гра «Назви голосний»- мак, лоб, ліс, зуб, мир, мед

! Коли ротик розкриваєм, то ми звуки вимовляєм.

Коли ручки беремо, то ми букви пишемо.

Звуки різні: голосні і приголосні

6 звуків співаю, як пісні, бо ці звуки - голосні!

3.Читання літер, схованих за листочками- с.53

- Букви загубили свої частинки. Які сами?(И, І, Е, У, О, А)

4. Скоромовка: «Мила митися не вміла-Мила мило з рук не змила»

- Який звук чуєте найчастіше? Який, по-вашому, цей звук?

ІІІ.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МОТИВАЦІЯ

ІV. ПЕРВИННЕ СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Артикуляція звука[м], [мꞌ]

*Мак, мур, мітла, місяць

2. Робота з підручником – с.54

- Відгадайте загадку: «Влітку, всі до нього ідуть, засмагати і купатись.

На піску й на просторі відпочинути на ( Морі) »

- Зробимо звуковий аналіз слова «море».

- Роздивіться малюнок. Назвіть морських мешканців. У яких назвах сховався звук [м]?(медуза, мушля,восьминіг, малюск, омар, кальмар, мурена, маяк, пальма)

Складіть розповідь про море.

Мавпа морем мандрувала, мавпа бачила маяк,

моряків вона питала, хто його включив і як?

3.Гра «Впіймай слово з М»- в групах – с.54

*Віра, мама, мило, сало, мелодія, мрія, масло, рука, мир, метро, машина, килим, марка, миша, літера.

-У якому складі сховався звук[м] чи [мꞌ]?

4. Гра «Запамꞌятай букву»- с.55

- На що схожа літера М? З яких елементів складається?

Викладіть М із різних матеріалів

Надрукуйте Мм у зошиті

V. ФІЗХВИЛИНКА

Всі з-за парти встаньте враз, фізкультпауза у нас.

Ми на море прилетіли, на бережку тихенько сіли,

В акваланги одяглись,

У воду, на дно ми подались.

Як незвично тут ходити,

Уважно по сторонам глядіти.

VІ. ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Читання складів – с. 55

2. Складання слів

3. Щоденні 5 – читання з другом

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ- РЕФЛЕКСІЯ

 

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (30.10.2018)
Переглядів: 495 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar