Головна » Статті » Мої статті |
Дата: 30.01.2012 Урок-казка з української мови у 2 класі. Тема. Подорож у країну Прийменника Мета: закріпити знання учнів про службові слова, вчити будувати речення, доречно вживати прийменники, розвивати зв'язне мовлення, орфографічну пильність, вчити писати прийменники окремо з іншими частинами мови, виховувати цікавість до вивчення української мови, усної народної творчості. Обладнання: казкові герої: Дракончик, Лісовичок, Вередуся, баба Ягуся, Віхор, мудра Сова, 4 замка, 4 ключі, мапа подорожі «Країна Прийменника», гра «Збери прислів'я», гра «Встав літеру», схема «Частини мови». Хід уроку
Дружно він всіх кличе в клас. І цікаве на уроці Пропоную я для вас.
А) Каліграфічна хвилинка: Сс, са, со, су, се, сл. Санки, сон, сум, село, слова. - До якої частини мови належать ці слова? - Які частини мови ви знаєте? Б) Групова робота – вправа «Асоціативний кущ» - «Частини мови» Частини мови Іменник Прикметник Дієслово Прийменник
Срібний сніжок яскраво блищить на соснових гілках.
- Злий Віхор заховав нашу мудру Сову.Чи підемо шукати-визволяти Сову з неволі? Чи впевнені ви у міцності своїх знань з української мови? Діти: Минають дні, неначе річка ллється. Уроки, труд, екскурсії та гра. Пройшло півроку - вже зима сміється, Чому навчились - показати нам пора! На визволення чекає мудра Сова! Друзів ми в біді не залишаємо! Допомагати їм завжди поспішаємо! - Сподіваюсь, ваші знання з мови допоможуть вам у цій нелегкій справі.
А) Відгадування слова-омоніма, складання речення з ним: - Як же потрапити у країну Прийменника? Треба запитати у Сороки, яка скрізь літає і все знає. Сорока: - Як відгадаєте загадку і з відгадкою складете речення, подарую вам мапу країни Прийменника. «Слово це-старовинна будова З гостряками мурованих веж. Щойно змінеш ти наголос слова – Цим одразу будову замкнеш».(Замок-замок) - Який прийменник заховався у цих словах? (За).Складіть речення з цим прийменником і словом-відгадкою. За лісом, за морем сховано мудру сову. - На яку загадку схоже це речення?(Про сонце). За лісом, за горою золотий вогонь горить. Сорока: - Злий Віхор замкнув Сову у своєму замку на чотири замки. Вам треба зібрати чотири ключі, щоб відімкнути їх і визволити мудрого птаха. Ось вам мапа нашої подорожі. Щасливої дороги! Б) Робота зі словниковими словами –«море Помилок» Дракон: - Зі словами пограйте, помилки повиправляйте, «море помилок» здолаєте, ключик від мене отримаєте. К*лим, д*ван, м*даль, ч*ревики, с*реда, ч*твер, за*ць,в*дмідь. Слова правильно записали. Відгадайте тепер мою загадку: «З «и» живе у синьому морі, З «і» ловить мишей у коморі»(Кит-кіт). - Складіть тепер речення зі словом «кит» з прийменником. В океані живе синій кит. - Молодці! Ось вам ключик.До побачення! В) Фізхвилинка – «Морозець». Г) Робота зі словосполученнями- «ліс Терпіння і наполегливої Праці»: Лісовичок:
«Сам вусатий, і у нього довгі вуха, довгі ноги, Дім завжи його на волі: під кущем, у лісі, в полі, Навіть пень його страхає, хто лякливого вгадає?»(Заєць)
Повіває з яру; сів під кущем; прямуй до стогу; зарився у солому; усміхається до Місяця.
Заєць зарився у солому.
Д) Самостійна робота – складання деформованих речень- «Вередливе болото»: Бабуся Вередуся:
Без охоти нема роботи. Без сокири не тесля, без голки не кравець. Друзі пізнаються у біді.
Баба Ягуся:
І група: «По рецепту, на базарі дятел вибрав окуляри, Натягнув собі на ніс, полетів працювати у ліс.» ІІ група: «Змайстрував маленький Гриць гарну годівницю для птиць. Он на дереві вона, у садку, біля вікна.»
(Діти підбирають ключі до замків, перевертають на іній бікзамки і ключі та отримують слово «Прийменники»). 6. Підсумок уроку. Сова: - Дякую вам за допомогу! Ви продемонстрували свої гарні і міцні знання, тому й перемогли злого Віхора. Молодці! З українською мовою у вас все гаразд. Я вас вітаю. Прощатися час. Вам порада на все життя – Вчіть, любіть рідну мову, як я! Вправа «Мікрофон»
Д/з с.25, вправа 49 – записати розповідь «Що можна побачити взимку у лісі?»
Дата: 31.01.2012 Урок-КВК Тема. Додавання і віднімання двоцифрових чисел.
Мета: закріпити знання учнів з теми «Додавання та віднімання двоцифрових чисел»; удосконалювати вміння рахувати в межах 100; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики, старанність.
Обладнання: мапа міста Математики; картки-завдання для групової, індивідуальної роботи; казкові герої. Хід уроку
-І сувора, й солов’їна математики країна. Праця тут іде завзята-вмій лиш спритно рахувати. Вмій ділити й віднімати, множити і додавати. Вмій кмітливо все збагнути, першим у відповіді бути. Ледарів у нас немає. Хто руки не піднімає? Вирушаємо у путь - нас цікаві речі ждуть!
А) Привітання команд «Додавання» і «Віднімання» Команда «Додавання»- молодці, математику поважаємо, Перемогу в боротьбі здобути бажаємо! Команда «Віднімання» - спритна, кмітлива і вміла, Міркує швидко, вміє рахувати, мріє супротивника здолати! І тур – Математична розминка – групова робота. Усна лічба - «Вулиця усних рахунків» (Відповідь – 1 б.) А)Назвіть числа від 32 до 42. Назвіть числа 5-го десятка. Назвіть число, що складається з 8дес. 6од.; 5дес. 3 од. З пари чисел назвіть найменше-44 і 64, найбільше 42-24 Назвіть найбільше двоцифрове число. Назвіть розрядні доданки 98. Б)Гра «Сніжки» Б) Каліграфічна хвилинка – «Перевулок Обчислень» -А тепер нам пора взяти ручки. Цифри гарно писати, числа вміло рахувати. -Запишіть: 2222 і всі двоцифрові числа з цифрою 2(18) В)Математичний диктант: - Запишіть каліграфічно і про відповіді не забудьте: 50-6, 27+18, 43+9, 39-9, 73-19, 23-20. ІІ тур – Парна робота -обчислення виразів на швидкість – Гра«Хто швидше?»
25+67, 39+6, 52+8, 70 – 5, 86 - 48, 45 – 22, 44-7, 14+45, 16+29 ІІІ тур – Конкурс капітанів - Переїзд «Кмітливих» А)Віднови приклади: 23 72 *2 8* ** + + + - - 3* 14 45 1* ** 88 *6 97 70 99 Б)Алея відпочинку-математична пісенька-фізхвилинка В)Парк Геометричний - Хочу перевірити знання з геометрії. З яких геометричних фігур складено Робота? Скільки використано прямокутників? Намалюйте відкритий конверт, не відриваючи ручки від паперу. ІV тур – Майдан Задач
«Няв!-просився.-Відпусти! Няв! На базар навіщо йти? Няв! Мене кривдити не слід. Няв! Я –слухняний в тебе кіт.»(4- «Няв») - Розкажіть свої складні задачі суперникам. Хто ж перший їх розв׳яже? 11 учениць налічив у класі Гриць, хлопців на 3 менш було. Скільки всього дітей у класі було? Киця й котик залюбки випікали пиріжки. Киця з м’ясом 9 зліпила, з сиром –на 7 більш зробила. Котик з снігу тільки 5. Скільки пиріжків вони з'їдять? V тур –Домашнє завдання- театралізовані логічні завдання «Хто є хто?» і «Чиї санки?»
- Слово нашому журі.
Бесіда для учнів 1-4 класів Тема. Життя без музики-нудьга.
Мета: збагачувати уявлення про народну пісню як жанр усної народної творчості, розвивати вокальні та артистичні здібності, вчити визначати характер твору, його емоційність, збагачувати словниковий запас, виховувати любов і шанобливе ставлення до народної пісні, музичного мистецтва.
Обладнання: таблиці з типами, видами музики, ілюстрації до українських народних пісень, збірник «Українські народні пісні», портрети українських композиторів, аудіозапис народних пісень українців, портрети відомих композиторів для гри «Назви автора».
Хід години
*Гра «Впізнай твір»
(Діти виконують пісню «Промінчик»)
(Діти виконують улюблені пісні -1 куплет)
(Діти виконують «Колискову для мами»)
(Діти виконують пісеньки-забавлялки)
Печу, печу хлібчик… Іди, іди, дощику… Вийди, вийди сонечко…
(Діти виконують веснянку «Вербовая дощечка»))
(Слухання пісні обр. О.Степового «Ой єсть в лісі калина»у виконання Н.Матвієнко))
«Грицю, Грицю до роботи», «Несе Галя воду» «Їхали козаки», «Продай, бабцю бичка» 5. Підсумок бесіди.
Урок –гра. Тема. По зимових стежинах. Мета: узагальнювати та систематизувати знання про зимові зміни у живій і неживій природі, розвивати логічне мислення, спостережливість, кмітливість, зв’язне мовлення, виховувати естетичне сприймання дійсності. Обладнання: ребуси, зимові загадки, кросворд «Зима», фотоетюди «Зимова краса» Хід уроку. 1.Організаційний момент. 2.Оголошення теми, мотивація. 3. Узагальнення та систематизація знань учнів. А) Відгадування загадки: «Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє. Коли це буває?» (Зима) *Виконання пісні К М'яскова «Зимонька» Б)Називання ознак зими у неживій природі, у живій. - Назвіть зимові прислів'я: «Узимку сонце крізь сльози посміхається. Зима з снігами – літо з хлібами. Літо запасає, а зима з'їдає. Грудень рік кінчає, а зиму починає. Грудень землю грудить, а хату студить. Сніг у грудні глибокий – урожай високий. Січень холодом пече, снігом, вітром січе.Січень не так січе, як у вуха пече.» В)Гра «Добав слово-ознаку» - От випав сніг. В дерев обнова! Зима завжди така …чудова. Кружляють вальс сніжинки ніжні, зима вже стала …білосніжна. Вона буває і серйозна,суха, вітряна і …морозна. А як насуне хмара сива, летить сніжок…Зима красива. А вранці іній – то обнова. Яка зима у нас …казкова. Гілок од інею не видно, тоді зима звичайно…срібна. Зима буває сварлива, то люта, то …вередлива. Яка ж зима? Яка вона? Вона весела, …несумна. *Виконання танку сніжинок. Г) Читання віршів про зиму. Д) Складання розповіді про зимові розваги. 4. Інсценізація вірша І.Полєвікова «Сіверська зима» Кожний з нас, звичайно, знає: зима різною буває. Як розсердиться задме, кучугури намете. Попрацює-веселиться, сніг на сонці заіскриться. І згадають про санчата діти: хлопчики, дівчата. Та чомусь останнім часом на Сіверщині не часто хуртовини. Не зліпити бабу сніжну. *Виконання пісні Б.Фільц «Снігова баба»
5. Підсумок.
Дата:11.12.2012 Урок-змагання Тема. Вправи і задачі на застосування таблиці ділення на 9.
Мета: закріпити знання учнів з теми «табличне множення і ділення»; удосконалювати вміння рахувати в межах 100; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики, старанність.
Обладнання: мапа міста Математики; картки-завдання для групової, індивідуальної роботи; казкові герої. Хід уроку
-І сувора, й солов’їна математики країна. Праця тут іде завзята-вмій лиш спритно рахувати. Вмій ділити й віднімати, множити і додавати. Вмій кмітливо все збагнути, першим у відповіді бути. Ледарів у нас немає. Хто руки не піднімає? Вирушаємо у путь - нас цікаві речі ждуть!
А) Привітання команд «Кмітливі» і «Знавці математики» Команда «Кмітливі»- молодці, математику поважаємо, Перемогу в боротьбі здобути бажаємо! Команда «Знавці математики» - спритна, кмітлива і вміла, Міркує швидко, вміє рахувати, мріє супротивника здолати! І тур – Математична розминка – групова робота. Усна лічба - «Вулиця усних рахунків» (Відповідь – 1 б.) А) Гра «Веселий ланцюжок» Б) Гра «Сніговички» Б) Каліграфічна хвилинка – «Перевулок Обчислень» -А тепер нам пора взяти ручки. Цифри гарно писати, числа вміло рахувати. -Запишіть: 6, 7, 9 і всі двоцифрові числа, використовуючи кожну цифру тільки один раз В)Математичний диктант: - Запишіть каліграфічно і про відповіді не забудьте ІІ тур – «Кругові приклади» - обчислення виразів на швидкість
ІІІ тур – Переїзд «Кмітливих» - Розв'язуємо задачу № 444. Складіть короткий запис. *Робота у групах – колективне розв’язання задачі Б)Алея відпочинку-математична пісенька-фізхвилинка В)Парк «Уважних»- задача № 445 - Хочу перевірити вміння розв’язувати задачі на швидкість у групах і біля дошки. V тур –Домашнє завдання- театралізовані логічні завдання «Хто є хто?» і «Чиї санки?»
- Слово нашому журі.
| |
Переглядів: 1306 | |
Всього коментарів: 0 | |