Головна » Статті » Мої статті

Урок читання "Максим Рильський"

Урок читання, 3 клас

Тема. Максим Рильський – співець рідної природи.

Мета: розширити знання учнів про творчість українського поета М.Рильського, вчити розуміти красу природи через поетичні твори, допомогти відчути багатство української мови, розвивати швидкість і виразність читання, виховувати любов до природи і поезії.

Обладнання мультимедійний комплекс, індивідуальні картки, презентація до уроку.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Вправи на розвиток швидкості читання (індивідуальні картки)

А) Вправа «Чистомовка»

Б) Вправа «Знайди зайву букву»

В) Вправа «Утвори слово із слів»

Г) Вправа «Яке слово заховалось»

3. Робота з таблицею Шульте, самозамір швидкості читання

4. Вправа «Доповни речення»

5. Вправа «Асоціативний кущ» до слова «ліс»

3. Оголошення теми, мотивація

4. Первинне сприймання нового матеріалу

А) Розповідь вчителя про життєвий і творчий шлях М.Рильського

Народився 19 березня 1895р.у сім'ї відомого етнографа, громадського діяча. Батько навчав трьох синів української мови. Читали твори українських, російських, польських поетів.

Пішов у третій клас Київської гімназіі.

Б) Доповнення учнів, які самостійно знайшли матеріал і розповіли про навчання у Києві, життя у М.Лисенка, понад 10 –літню працю у сільській школі і залізничній школі м. Київа.

В) Робота зі статтєю у підручнику (с. 61)

- Що нового дізналися про поета?

- Що запам’ятали?

Г) Робота над віршем «Розмова з другом»(с.62)

* читання вчителя

- Що назвав другом поет? Чому?

*словникова робота

- Читаємо слова «луною». Підберіть синоніми і антоніми до дієслів.

* читання вірша по 4 срочки «ланцюжком»

5. Фізхвилинка

6. Вибіркове читання

- Прочитайте опис птахів.

- Прочитайте , як поет зобразив дерева.

7. Гра «Відгадай-ка»

8. Творча робота  у групах

І група - «Сенкан» до слова «друг»

ІІ група – «Криголам» до слова «друг»

9. Самостійне читання  вірша «Зимовий ранок»(с. 63-64)

10. Відпрацювання виразності читання.

11. Творча вправа «Буріме» в парах

- Складіть вірші до рим.

12. Підсумок уроку. Самооцінка.

Вправа «Прес»

- Чому потрібно берегти природу?

13. Домашнє  завдання

С. 61-64 виразне читання віршів, вірш «Зимовий ранок» напам'ять.

Творче завдання для груп:

І група – намалювати ілюстрацію до одного з творів М.Рильського,

ІІ група – підготувати книжку-саморобку «Вірші М.Рильського про природу»

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (04.08.2015)
Переглядів: 773 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar