Головна » Статті » Мої статті |
Урок читання у 4 класі Тема. Вступ до розділу «Сторінки історії». Відображення давніх подій у поезії Олександра Олеся «Наші предки - слов'яни». Мета: ознайомити учнів з новим розділом «Читанки», життєвим і творчим шляхом українського поета Олександра Олеся, розвивати навик виразного, свідомого, правильного читання, вміння аналізувати твір, виділяти головних героїв, розвивати пізнавальну активність молодших школярів, виховувати почуття гордості за країну, цікавість до історії рідного краю. Обладнання: тлумачний словник, ілюстрації до теми «Наші предки - слов'яни», виставка книг О.Олеся, відео презентація Хід уроку І.Організаційний момент: «Продзвенів уже дзвінок, Починаємо урок. На сусіда подивіться, Лагідно йому всміхніться, Хай пройде урок немарно, Сядемо рівненько, гарно» ІІ. Актуалізація опорних знань А) вправа «Хвилинка настрою» (слайд 2)
В дальні часи, в дивовижні країни, Відкриємо ми таємниці великі, Знайдемо справді безцінні перлини.» Б) вправа «Скринька запитань»(с.14) (слайд 3) - Що таке «міф»? - Чим міф відрізняється від оповідання? - Хто за грецькою міфологією повернув людям вогонь? - Назвіть ім'я богині, яка, за давньою китайською міфологією, ліпила людей. - Назвіть ім'я бога сонця у давніх єгиптян. - Яке ім'я у слов'янського бога живої природи? - Який розділ допоміг більше дізнатися про життя і вірування давніх народів? В) вправи на розвиток швидкості читання: *гра «Утвори нове слово», додавши кілька букв: (слайди 4,5) Сто – сторінки поет – поетичний Цінні – безцінні твори – створили Книга – книгарня право – правова Слово - словник мудрі – мудрість *гра «Знайди зайве слово» (слайд 6,7) Книга, сторінка,форзац, корінець, стовбур Вірш, праця, оповідання, казка, легенда, міф Папірусні сувої, глиняні таблички, скеля, пергаментні книги Математика, теорія, українська мова, англійська мова, фізична культура ІІІ. Оголошення теми, мотивація
Ознайомимося з твором О.Олеся «Наші предки – слов'яни», в якому поет розповів про давні події. ІV. Первинне сприймання нового матеріалу А) пояснення вчителя: (слайд 8) - Багато вчених працюють і зараз над давньою історією України, ще багато загадок не розгадано, ще не все можна пояснити. Для детального вивчення історії необхідні археологічні розкопки, вивчення давнього фольклору… Один відомий історик казав: «Без знання минулого – не здобудеш майбутнього», тобто кращого вашого майбутнього – треба міцні знання про минуле у вас. - Що ви знаєте про давніх українців? Б)Читання вступу до розділу «Сторінки з історії»(с. 15) - Обов’язково кожен українець повинен добре знати історію рідного краю, знати значення «давніх» слів (слайд 9) В) Словникова робота «Із життя слов'ян» Слов'яни – давні народи, що жили на території сучасної України Збіжжя – зернові рослини Віче – народне зібрання Тризна – поминальний обід Праведний – справедливий Г) хвилинка – цікавинка: «Одяг слов'ян», «Слов'янське поселення» (слайд 10) - Перемогти велику кількість ворогів слов'янам можна було тільки разом, тому і жили вони разом – великою дружною сім'єю. Д) життєвий і творчий шлях Олександра Олеся(Олександра Івановича Кандиби, 1878-1944рр.) (слайд 12) V. Робота над уривком «Наші предки – слов'яни» із книги О.Олеся «Княжа Україна» (с. 16-18) (слайд 13) А) читання вчителя - Що нового поет розповів вам про життя слов'ян? Б) тлумачення слів
І група: (слайд 14) Рід – ряд поколінь, що походять від одного предка
князь – вибраний плем'ям наймудріший, найстарший представник
метушились – швидко бігали
ІІ група: (слайд 15) Князь - вибраний плем'ям наймудріший, найстарший представник Будівництво –
Посланець – Метушились - швидко бігали Вбрання – шати, одяг
А) гра «Дочитай речення» - робота в парах (слайд 17) Оселялись цілими… Кожне плем'я … Але все поволі… На річках…. Б) гра «Знайди дієслова-характеристики» - робота в групах (слайд 19)
ІХ. Підсумок урок (слайд 20) - Що нового з історії рідного краю ви дізнались на сьогоднішньому уроці? А)вправа «Прес» «Я вважаю, що… Потому, що… Наприклад, … Отже, ….» Б) оцінювання відповідей учнів В) домашнє завдання: І гр. – вир читати, намалювати ілюстрацію ІІ гр. – підготувати хар-ку князя, прочитати додаткову літ-ру про слов'ян.
| |
Переглядів: 1774 | |
Всього коментарів: 0 | |