Головна » Статті » Мої статті

Урок 46. Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху

Мета: пояснити правило знаходження швидкості руху за даними від¬станню і часом руху; вправляти учнів у виконанні дій над іменованими числами.

Обладнання: креслення й таблиці до задач.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Аналіз контрольної роботи

III. Контроль і закріплення знань учнів

Усні обчислення

1. Гра «Естафета».

1-й ряд

790 – 270

430 + 540

63 : 9 + 0

x + 110 = 380      2-й ряд

880 – 360

150 + 440

9 : 3 + 0

240 + x = 490      3-й ряд

570 – 330

630 + 210

25 : 5 – 0

890 – x = 360

2. Фронтальне опитування.

• Обчислити: 670 – 30; 670 – 300; 530 + 400 – 20.

• На 50 грн покупець купив 5 сорочок, по 7 грн кожна, і стільки ж ма¬йок. Скільки коштує майка?

• Представити число 357 у вигляді суми розрядних доданків.

• Обчислити значення виразу 580 – c, якщо c = 80, 500, 40, 300.

• Обчислити: 1 кг – 300г, 1 м – 40 см, 1 м – 5 дм, 3 дм + 4 см.

3. Фізкультхвилинка.

4. Усні обчислення. Гра «Мовчанка» (за вправою № 386).

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за вправою № 381.

— Відомо, що заєць пробіг 40 м за 8 с. Скільки метрів пробігав заєць за 1 секунду, якщо щосекунди він пробігав однакову кількість метрів?

Учні розглядають схему задачі й роблять висновок: щоб відповісти на запитання задачі, потрібно 40 : 8 = 5 (м).

Висновок. Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час.

Швидкість вимірюють у таких одиницях: м/с, км/ год, м/хв.

2. Первинне закріплення. Робота за таблицею.

Рухомий об’єкт

Швидкість

Час

Відстань

Пішохід

Велосипедист

Автомобіль

5 км/год

?

?

3 год

2 год

4 год

15 км

28 км

280 км

За даними таблиці учні складають прості задачі й розв’язують їх усно.

3. Самостійне виконання завдання № 382.

Перевірка — взаємоперевірка.

4. Розв’язування задачі № 383 за поданим планом.

5. Самостійне розв’язування задач № 385, 384.

Перевірка — фронтально.

V. Підсумок уроку

— Які одиниці вимірювання швидкості вам відомі?

— Як знайти швидкість об’єкта, якщо відомий час та відстань, яку він подолав за цей час?

VI. Домашнє завдання

№ 387, 388.

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (10.01.2016)
Переглядів: 483 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar