Головна » Статті » Мої статті

інтегрований урок у 3 класі

Українська мова, природознавство 3 клас, ІІ семестр
Тема: Добирання спільнокореневих слів. Вчимося описувати. Твір-опис на основі власних спостережень «Калина під моїм вікном». Піклування птахів про своє потомство
Мета:вчити добирати спільнокореневі слова, які належать до різних частин мови; вчити дітей висловлювати свої думки за власними спостереженнями, складати і записувати розповідь з елементами опису за планом;ознайомити з піклуванням птахів про сво\є потомство; розвивати пізнавальний інтерес, образне мислення, збагачувати словниковий запас, творчі здібності; формувати в учнів естетичну культуру, виховувати бережливе ставлення до калини як лікарської рослини, оберегу, символу України.
Обладнання: презентація, таблиця до уроку «Твір-опис. Калина під моїм вікном», гілочки з кетягами калини, коровай на вишитому рушнику, малюнки із зображенням калини, гра «Назви птаха», «Осілі птахи», «Чиє гніздо?»

Тип уроку: урок інтегрований

Хід уроку

І. Організація класу до уроку
– Сьогодні до нас на урок завітали гості. Поверніться до них обличчям і привітайтесь. (слайд №2)
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності
– Сьогодні у нас незвичайний урок.

– То я запрошую вас помандрувати стежинами: спостережень, роздумів, спроб і помилок, творчості

2. Каліграфічна хвилинка: Кк, ак, шпак, ок, сорока, ка, лелека

Шпак і лелека полетіли далеко.
гра «Назви птаха», «Осілі птахи» (слайд №3)

3. Асоціативний кущ «Птахи» (слайд № 4)
ІІІ. Основна частина уроку
– Отже, ми на стежині спостережень.
1. Створення проблемної ситуації
– Про що ми будемо говорити
Не буду вам розповідати –
Самі ми спробуйте відгадати.

До слова «гніздо» спільнокореневі слова дібрати. (слайд №5)

Гніздо – гніздитися, гніздування, гніздечко, гніздовий

2. Робота з підручником з природознавства (с. 112-113)

- Як птахи виводять пташенят? (слайд №7)

Шишкарі в'ють гнізда у густих гілках ялинок та сосен.

- Підберіть спільнокореневі слова до слова «шишкар».

Шишкар –шишка, шишкові, шишечка

3. Гра «Чи є гніздечко?»(слайд №8)

Зозуля не будує гнізда.

4. Розгадування ребусів.(слайд №9)

- Утворіть від назв птахів прикметників: казарка - казирчині,качка –качині, лелека – лелечі,синиця –синичині,фазан – фазанові, плиска – плискові.

Назва якої рослини утворили птахи? Що ви знаєте про калину?

(слайд №10)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку
– Наш урок присвячується цій неперевершеній красуні, надзвичайно чарівному кущику калини.
Завдання нашого уроку:
• Повторити знання про текст.
• Вчитися висловлювати свої думки за власними спостереженнями.
• Збагачувати словниковий запас.
• Вчитися писати твір з елементами опису.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1. Стилістична робота (слайд №11)
– І переходимо ми на наступну стежину – стежину роздумів. Пригадайте, як оспівується ця рослина у віршах, легендах, переказах, прислів’ях та приказках.
2. Складання «павутинки» («мозкова атака» фронтально з усім класом діти висловлюють свої думки). (слайд №12)– Повчимося висловлювати свої думки. Скільки ми гарних слів підібрали про калину.
– Попрацюйте в парах.
Використовуючи слова павутинки, складіть речення.
(У лузі стоїть журлива красуня калина).
– А може хтось ще краще склав речення?
(Цвіт калини схожий на фату нареченої ).
– Ми вчилися до назви предмета підбирати ознаки. А тепер до ознаки предмета підберем назву. До ознаки предмета підберем назву предмета.
4.Орфографічна хвилина (слайд №13)
– Зверніть увагу на написання цих слів, запам’ятайте, як вони пишуться: темно-зелене, червоні, терпкі, сніжно-білі, кетяги, смарагдове
(Діти пригадують правила: написання (е) –(и) (терпкі, червоні, кетяги).
VІ. Підготовча робота до написання твору
1.Мозковий штурм
– Отже, ми ступили на стежину спроб і помилок.
– Ви попередньо отримали домашнє завдання провести пошукову роботу. Відшукати легенди, прислів’я, приказки, прикмети пов’язані з калиною.
2. Вправа «Кубування» (слайд №14)
Прикмети, прислів’я, приказки про калину (слайд №15)
- Про гарну дівчину кажуть: «Пишна та красива, мов червона калина».
VІІ. Фізкультхвилинка (слайд №16)
VІІІ. Усне складання твору за поданим планом (слайд №17)
1. Мотивація навчальної діяльності учнів
– Йдучи стежиною спроб і помилок, підійшли до самого відповідального етапу уроку – усного складання твору-опису «Калина під моїм вікном». Перечитайте план зі слайду
План
1. Де росте калина?
2. Яка калина на вигляд?
3. Яка калина взимку?

4. Які почуття викликає?
2.Усне складання тексту-опису учнями
Зразок твору-опису
«Калина під моїм вікном
Біля нашої хати притулився кущ калини. Це невисокий, але пишний кущ. Взимку ягоди калини виблискують, мов яскраві коралі. Я захоплююсь її красою!»
VІІІ. Творча робота (слайд №18)
1. Правила роботи

– Ваше завдання – самостійно записати твір-опис «Калина під моїм вікном» Диференційовані завдання, щодо написання тексту-опису (взимку, навесні, влітку, восени).
3. Гра «додай слово»

ІХ. Зачитування творів дітьми. Оцінювання
Х. Підведення підсумків уроку

– Чи виконали завдання уроку? Чого ви навчилися протягом уроку? Якими новими словами збагатили свій словничок?
ХІ. Домашнє завдання: природознавство – с.112-113, розповідь про най турботливих птахів
– Намалювати ілюстрацію до написаного твору, записати два прислів'я, підібрати спільнокореневі слова до слова «турбота».
 

Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (07.03.2017)
Переглядів: 1100 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar