Головна » Статті » Мої статті

Додавання і віднімання двоцифрових чисел.

Урок-КВК

Тема. Додавання і віднімання двоцифрових чисел.

 

Мета: закріпити знання учнів з теми «Додавання та віднімання двоцифрових чисел»; удосконалювати вміння рахувати в межах 100; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики, старанність.

 

Обладнання: мапа міста Математики; картки-завдання для групової, індивідуальної роботи; казкові герої.

Хід уроку

Організаційний момент.

-І сувора, й солов’їна математики країна.

Праця тут іде завзята-вмій лиш спритно рахувати.

Вмій ділити й віднімати, множити і додавати.

Вмій кмітливо все збагнути, першим у відповіді бути.

Ледарів у нас немає. Хто руки не піднімає?

Вирушаємо у путь - нас цікаві речі ждуть!

Оголошення теми уроку, правил змагання, складу журі.

Закріплення матеріалу.

А) Привітання команд «Додавання» і «Віднімання»

Команда «Додавання»- молодці, математику поважаємо,

Перемогу в боротьбі здобути бажаємо!

Команда «Віднімання» - спритна, кмітлива і вміла,

Міркує швидко, вміє рахувати, мріє супротивника здолати!

І тур – Математична розминка – групова робота.

Усна лічба - «Вулиця усних рахунків» (Відповідь – 1 б.)

А)Назвіть числа від 32 до 42.

Назвіть числа 5-го десятка.

Назвіть число, що складається з 8дес. 6од.; 5дес. 3 од.

З пари чисел назвіть найменше-44 і 64, найбільше 42-24

Назвіть найбільше двоцифрове число.

Назвіть розрядні доданки 98.

Б)Гра «Сніжки»

Б) Каліграфічна хвилинка – «Перевулок Обчислень»

-А тепер нам пора взяти ручки.

 Цифри гарно писати, числа вміло рахувати.

-Запишіть: 2222  і всі двоцифрові числа з цифрою 2(18)

В)Математичний диктант:

- Запишіть каліграфічно і про відповіді не забудьте:

50-6, 27+18, 43+9, 39-9, 73-19, 23-20.

ІІ тур – Парна робота -обчислення виразів на швидкість –

Гра«Хто швидше?»

Порахуйте приклади перші і принесіть команді 10 балів.

25+67, 39+6, 52+8, 70 – 5, 86 - 48, 45 – 22, 44-7, 14+45, 16+29

ІІІ тур – Конкурс капітанів - Переїзд «Кмітливих»

А)Віднови приклади:

      23    72   *2    8*   **

+     +     +      -      -

3*    14    45   1*   **

88     *6   97   70    99

     Б)Алея відпочинку-математична пісенька-фізхвилинка

В)Парк Геометричний

- Хочу перевірити знання з геометрії.

З яких геометричних фігур складено Робота? Скільки використано прямокутників?

Намалюйте відкритий конверт, не відриваючи ручки від паперу.

ІV тур – Майдан Задач

Котик, песик, коза, цап. Скільки разом буде лап?(8)

Кота в мішку (живий товар) ніс дід Гаврило на базар.

«Няв!-просився.-Відпусти! Няв! На базар навіщо йти?

 Няв! Мене кривдити не слід. Няв! Я –слухняний в тебе кіт.»(4- «Няв»)

- Розкажіть свої складні задачі суперникам. Хто ж перший їх розв׳яже?

11 учениць налічив у класі Гриць,

хлопців на 3 менш було.

Скільки всього дітей у класі було?

Киця й котик залюбки випікали пиріжки.

Киця з м’ясом 9 зліпила, з сиром –на 7 більш зробила.

Котик з снігу тільки 5. Скільки пиріжків вони з'їдять?

V тур –Домашнє завдання- театралізовані логічні завдання

«Хто є хто?» і «Чиї санки?»

Підсумок уроку. Нагородження переможців.

  • Слово нашому журі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 21

Тема. Звук [іе]

Мета: виявити з учнями, чи може той самий звук позначатися різними літерами; повторити орфоепічні правила вимови звуків  [е], [и],розвивати фонематичний слух, логічне мислення, виховувати цікавість до вивчення української мови.

Обладнання: книжкові друзі Яринка і Петрик, інопланетянин Питайлик, предметні малюнки.

Хід уроку

І .Орг.момент

Пролунав уже дзвінок.

Починається урок.

То ж і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

ІІ. Каліграфічна хвилинка з актуализаціею необхідних знань

  1. Письмо великих і малентких літер Е, е, Є, є, и
  2. Запис слів за звуковою транскрипцією

     [син′є небо]; [сине давиде]

  • Які звуки в словах ви позначите різними літерами? (Звук [е] у слові «сине» позначимо літерою «е», а у слові лутерою «є».)
  • З чим це пов'язано? ( З позицією звука [е] відносно сусіднього твердого чи м'якого приголосного звука.)
  • Які літери позначають на письмі м'якість приголосних звуків?
  • Як напишите інші слова зі звуком [е]? ( З літерою «е» після твердого приголосного. Ім′я напишемо з великої літери.)
  • Якою літерою позначають звук [и] ? ( Літерою «и»)
  • Запишить ці словосполучення літерами.  Синє небо; сине Давиде.
  • Що ми повторили? (Написання слів з великої літери. Позначення голосного звука [е] на письмі після твердого і після пом′якшеного приголосного звука.)

ΙΙΙ. Ситуація успіху. Постановка навчального завдання

 - Наші книжкові друзі Яринка і Петрик теж уміють добре записувати слова за допомогою літер. Ви пам′ятаєте, що  вони разом із нами вчать українського правопису інопланетянина Питайлика. Вирішили діти зібрати Питайлика до школи і попросили дідуся написати, що в першу чергу слід узяти до школи. Дідусь любить кмітливих дітей, тому його записка була такою:

      Щоб носити усі шкільні речі,  потрібний_______.

      Щоб малювати в альбомах, потрібний_______.

      Щоб читати на уроці, потрібна_______.

      Щоб зберігати ручки і олівці, потрібний______.

  • Допишіть пропущені слова. Перевірте запис слів одне одного. Чи всі слова у вас записані однаково? ( Ні. Останнє слово  - «пенал» чи «пинал»?)    
  • Петрик з Яринкою теж так написали. А Питайлик написав «п?нал».
  • З ким ви погоджуєтеся? ( Діти доходять висновку, що вони не знають, яку літеру писати.)

        На дошці напис  - П?НАЛ.

ІV Розв′язання навчального завдання

-Послухайте уважно, як звучить слово «п?нал»? Як чуєте другий звук? Запишіть транскрипцією.

Фізхвилинка

V Формування контрольно-оцінних дій

  1. Виконання вправи 127 (фронтально)

- Дайте відповіді на запитання. Послухайте, як вимовляється повторіть без помилок. Запишіть транскрипцію.

- Що росте в саду?

- Як називається підземний транспорт?

- Хто вас навчає у школі?

- Що буває між уроками?

2. Виконання вправи 128 ( в парах)

 - Прочитайте і відгадайте загадки. Працюйте в парах: І - вимовляє слово, ІІ – записує транскрипцію.

- Легко чи важко було працювати?

VI Підсумок уроку, домашнє завдання.

 

Урок 22

Тема. Слабка та сильна позиції голосних звуків

Мета: з′ясувати з учнями, що існує «слабка» і «сильна» позиції голосних звуків,  формувати поняття про  позиційне чергування; повторити орфоепічні правила вимови звуків  [е], [и], розвивати фонематичний слух, логічне мислення, виховувати цікавість до вивчення української мови.

Обладнання: книжкові друзі Яринка і Петрик, інопланетянин Питайлик, предметні малюнки.

Хід уроку

І .Орг.момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Вправа 129- Зміни якого слова ви підкреслили? Які слова ви записали транскріпцією? Вимовте його правильно.

ІІІ. Постановка і розв′язання навчального завдання

  • Про існування якого звука и дізнались на попередньому уроці? Коли він з′являються?
  • Зробіть звуковий запис слів « сад», «дуб», «ліс», «сом», «серп», «син».
  • Змініть ці слова так, щоб вони називали кілька предметів і запишіть їх у другому стовпчику.
  • Подивіться на перші голосні в змінах слів другого стовпчика.
  • Порівняйте звуки стовпчиків. Що помітоли?
  • Звуки [а], [о], [у], [і] залишились в обох стовпчиках , а замість звуків  [е], [и] з′явився звук [іе]
  • Чому так відбулося? Ч однаковими є сусіди в цих звуків? Чи немає різниці в наголосі?
  • У словах «серпи», «сини»  звуки [е],[и] – ненаголошені.
  • Назвіть українські слова, в яких звуки [е],[и] – ненаголошені.
  • Наголошена позиція голосних звуків є сильною позицією, ненаголошена – слабою.

Прочитайте правило і запам′ятайте його. Чи схожі висновки наших досліджень з цим правилом?

Фізхвилинка

ІV Формування контрольно-оцінних дій

  1. Виконання вправи 130 (фронтально)
  • Пари слів за зразком «один-багато»

2. Виконання вправи 131 на картках( в парах)

  • У вас є картки. Попрацюйте в групах. Домовтеся, хто з вас читатиме слова, хто називатиме їх зміни, хто писатиме транскрипцію.
  • Будьте уважними і контролюйте товаришів.

3.Перевірка роботи у групах

V. Підсумок уроку, домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 23-24

Тема. Застосування правила позиційного чергування голосних звуків

Мета: формувати поняття про  позиційне чергування; повторити орфоепічні правила вимови звуків  [е], [и], розвивати фонематичний слух, критичне мислення, логічне мислення, виховувати цікавість до вивчення української мови.

Обладнання: книжкові друзі Яринка і Петрик, інопланетянин Питайлик, предметні малюнки.

Хід уроку

І .Орг.момент

Не кажу: « Не вмію!»

Говорю: «Навчуся!»

Труднощі здолаю,

Ніколи не лінюся!

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Двоє учнів записують на дошці слова з позиційним чергуванням голосних, решта перевфіряють.

  • Поясніть значення слова «клин», « клен».
  • Як називають такі чергування звуків? Чому? Оцініть роботу лінієчкою.

ІІІ. Рефлексія

1.Виконання вправи 132 (фронтально

- Змініть слова так, щоб вони називали один предмет. Зміни у кожному слові підкресліть.

- Оцініть колективну роботу лінієчками.

 

Фізхвилинка

ІV Формування контрольно-оцінних дій

  1. Виконання вправи 133 (фронтально)

- Слова «лист», «степ»,  «лікар», «дощ», «кущ» змініть так, щоб вони називали кількість предметів.

 

Вправи для розвитку навичка читання

100вп      100лик       100лиця

100рож    100янка      мі100

100ляр      100рона     мі100

 

 

 

зайчик

 

лисичка

*

олень

 

вовк

 

 

           Р

Л         И         С        Т           О        К

И          Б         И        И          Л        О

С          И          Р        Г            Е       Т

И          Н          И       Р           Н       И

Ц          А                                  І        К

Я                                                         И

 

 

       САД                                    КОЛЯДА

     САДИ                                  КОЛЯДКА

    САДОК                                КОЛЯДНИК

   САДИТИ                              КОЛЯДУЮТЬ

  САДОЧОК                           ЗАКОЛЯДУЮТЬ

САДІВНИКИ

 

1.На  чУ жУ  РОбоТУ дивиТИСЬ – сиТОму Не Бути.

Вік ЖивИ –Вік УчиСь.

ЗнаННя –деРЕво, а Діло – плоДИ.

БеЗ тРудА  нЕма пЛОда.

ГоСтРЕ  сЛовЕчкО коЛе сеРдеЧКо.

 

2.

б

л

с

о

н

т

р

к

ра

ли

не

ту

во

га

на

мо

мка

дра

при

три

бри

нти

дже

кра

 

  1. Прочитай назви рослин. Знайди «зайві» слова в кожному стовпчику.

Листяні                        Хвойні

КУБ                               КАСМЕРЕ

БАГР                             НЯСЕ

БУД                               АНЛИЯ

НАЛИМА                     НАСОС

  1. Прочитай слова, дивлячись на крапки

       СЕ . ЛО

      РІД .  НЯ

     ЧУ  .   ЖИЙ

           ДРУЖ  .   БА

  1. Скласти всі можливі слова, дивлячись на крапку в центрі

      СО         НА                                                          СО            НА

ЗДО       РО       ВА                                                            І

      ВО          КА                                                               И                                                      

                КО                                                             ВО                      КА

 

Ул.тку в п.лі ціл.й д.нь чути м.з.ку.

То гр.є Кон.к-Стр.бун.ц..

Він на зр.ст не б.льш.й за д.т.чий м.зинч.к.

У нього з.л.ний жуп.н., три п.ри д.вг.х н.г і жваві оч.ці.

Кон.к-Стр.бун.ць вм.є гр..ти св..їми кр.льц.ми так с.мо, як скр.паль гр..є на скр.пці.

Ж.в. м.леньк.й м.зика у м.л.нькій ям.чці на з.млі.

 

 

  1. Слова для розповіді

Взимку

У парку

У птаха

Поранене крило

Не ворушилась

Поклала за пазуху

Принесла додому

Доглядала до весни

Одужала

Відпустила у парку

Навесні слухати спів пташок

Радіє душа

 

  1. План
  1. Знахідка
  2. Лікування
  3. Подружились

4. Знову на волі!

 

  1. Намалюй таку пташку, якою вона стала навесні.
Категорія: Мої статті | Додав: 1969 (10.01.2016)
Переглядів: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar